Premiera Xiaomi 14 Ultra w Chinach zaplanowana na 22 lutego, jeszcze przed targami MWC.

Jest już niemal pewne, że Xiaomi 14 Ultra, znany na chińskim rynku, będzie miał swoją premierę europejską przed targami MWC 2024, które rozpoczną się 25 lutego. Mimo to, wciąż istnieją pewne niejasności dotyczące najpotężniejszego modelu w serii Xiaomi 14 Ultra. Niemniej jednak na stronie producenta pojawiły się informacje, że jego chińska premiera odbędzie się 22 lutego, czyli już za trzy dni. Dodatkowo ujawniono kilka szczegółów na temat jego aparatu.

Według informacji opublikowanych na chińskiej stronie Xiaomi, lokalna premiera nowego flagowca odbędzie się 22 lutego o godzinie 19:00. Oznacza to, że w Chinach smartfon zostanie wprowadzony na rynek jeszcze przed globalną prezentacją w Barcelonie.

Dotychczasowe spekulacje sugerowały, że Xiaomi 14 Ultra będzie wyposażony w 6,73-calowy ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz i rozdzielczości QHD (1440p), prawdopodobnie o płaskim panelu. Pod względem wydajności ma korzystać z nowego flagowego układu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, oferującego nawet 16 GB pamięci RAM (LPDDR5X) oraz do 1 TB pamięci wewnętrznej (UFS 4.0). Bateria o pojemności 5300 mAh będzie obsługiwać ładowanie przewodowe o mocy 90 W i indukcyjne o mocy 50 W. Telefon będzie działał pod kontrolą systemu Android 14 z nakładką użytkownika HyperOS, a jego obudowa będzie wodoszczelna (IP68). Na początek dostępne będą dwie wersje kolorystyczne: biała i czarna, obie z tylnymi panelami wykończonymi imitacją skóry.

Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że w standardowym module aparatu Xiaomi 14 Ultra znajdzie się 50-megapikselowa matryca Sony LYT-900. Moduł ten będzie również wyposażony w fizyczną przysłonę o wartości f/1.6 do f/4.0.

Producent również ujawnił nieco tajemnicy dotyczącej modułów telefoto w smartfonie. Będzie ich dwa. Pierwszy, moduł telefoto 3,2x (ekwiwalent ogniskowej 75 mm), również wykorzysta matrycę 50 MP (Sony IMX858) i jasną optykę o wartości f/1.8. Ten sam sensor 50 MP zostanie wykorzystany w drugim, peryskopowym module telefoto 5x (ekwiwalent ogniskowej 120 mm), który będzie miał jasność optyki wynoszącą f/2.5.